Uz sākumu
0
0
Uz sākumu
Šobrīd meklē produktu 1 cilvēki

Atpakaļ Glāze 300 ml 2 gab. viršu rozā | calluna

-20%
kastehelmi tumbler 30cl calluna 2pc.jpg
Produkta kods: 6411923680196
Somu mākslinieka Oivas Toikas radītā Kastehelmi kolekcija ir slavena ar savu skaisto un izsmalcināto dizainu. Ar savu unikālo, pamanāmo rasas lāses rakstu kolekcija piešķir izsmalcinātību jebkuram galda klājumam. Daudzpusīgā 300 ml glāze ir piemērota dažādiem gadījumiem, un tās dabīgā rozā krāsa, kas nosaukta smalkā viršu auga vārdā, demonstrē Iittala raksturīgo krāsu pieredzi. Izsmalcinātais tonis rada siltu gaisotni ikdienas lietošanai vai svētku brīžiem, padarot to par stilīgu papildinājumu jūsu stikla trauku kolekcijai.
22.32 € 27.90 €
Ir noliktavā
Pirkt

Pilns apraksts

Kastehelmi stikla kolekcija, ko O. Toikka radīja 1964. gadā, bija ne tikai dizains, bet arī risinājums tehniskām ražošanas grūtībām.

Ideja par stikla pilienu izmantošanu dekorēšanai radās, domājot par veidiem, kā noslēpt presētā stikla savienojuma punktus un līnijas, kas paliek ražošanas procesa beigās. Stiklotājs bija ārkārtīgi neapmierināts ar stikla savienojumiem, ko atstāja presēšanas mašīnas. Tā kā O. Toiku iedvesmoja tehniski izaicinājumi, viņš sāka domāt, kā tos varētu noslēpt. Dizainera eksperiments ar dažāda izmēra stikla pilieniem galu galā kļuva par pilnīgi jaunu dizainu, izceļot un akcentējot gaismas spēli un atspulgu eleganci.

Somu nosaukumu – rasas lāse – iedvesmojis dabas skaistums, mirdzoša rīta rasa, kas kā pērles ripo pa zāli, vasaras saulei paceļoties virs apvāršņa.
Kastehelmi ir pazīstams kā viens no O. Toikas populārākajiem dizaina risinājumiem un tika ražots līdz 1988. gadam. Atzīmējot O. Toikas piecdesmito jubileju, Iittala 2010. gadā saviem faniem prezentēja jaunu populārāko Kastehelmi produktu kolekciju.

Stikla izstrādājumi tiek izgatavoti, izmantojot augstākās kvalitātes Beļģijas smiltis, ko raksturo ārkārtīgi augsts caurspīdīgums un izturība. Tieši šo īpašību dēļ stiklam laužot gaismas starus, var redzēt visu varavīksnes krāsu gammu. 

Oksīdus izmanto "iittala" krāsainā stikla ražošanā. Tas nozīmē, ka gadu gaitā tiešie saules stari neizmainīs un neizbalēs stikla izstrādājumu krāsas, izstrādājumiem ir augsta izturība pret skrāpējumiem. Kā arī - visa "iittala" produkcija ir bezsvina, videi draudzīga.

Kopšanas instrukcija


Drīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā

Dizaineri

Oiva Toikka

Profesora Oivas Toika vārds ir viens no nozīmīgākajiem somu stikla kultūrā. Viņa iztēlēm bagātā, bagātīgā un drosmīgā stikla māksla krietni attālinājusies no vienkāršās ziemeļu dizaina estētikas. Ar skatuves mākslām viņš nodarbojas tik pat ilgu laiku kā ar stikla izstrādājumu ražošanu. The Birds kolekcija ir vispazīstamākais Toikas darbs. Viņš var priecāties par starptautisku karjeru un vairākiem starptautiskiem apbalvojumiem, starp kuriem Lunning apbalvojums, Pro Finlandia medaļa, World Glass Now 85 apbalvojums, Kaj Franck Design apbalvojums un Prince Eugen medaļa.

 

Atpakaļ