Uz sākumu
0
0
Uz sākumu
Šobrīd meklē produktu 1 cilvēki

Atpakaļ Glāze 300 ml, lašu rozā 2 gab.

Produkta kods: 6411923656023
Kastehelmi (somu valodā - "rasas piliens") kolekcijai iedvesma rasta rasas pilienos, kas rīta saules staros mirdz kā pērļu virtenes. Smalko burbulīšu apļi presētā stiklā katram kolekcijas priekšmetam piešķir atšķirīgu raksturu. Kastehelmi kolekciju 1964. gadā radīja somu stikla mākslinieks Oiva Toikka. Toikka nāca klajā ar ideju izmantot stikla pilienus kā veidu, lai paslēptu ražošanas procesā radītās savienojuma vietas. Rezultāts bija unikāls virsmas dizains, kurā attēloti sīku stikla burbuļu gredzeni, kas izvirzīti uz āru no priekšmeta centra. Vairāk nekā piecdesmit gadu Kastehelmi ir viena no iemīļotākajām Iittala kolekcijām.
40.00 €
Jautāt

Pilns apraksts

Oiva Toikkas 1964 gadā izveidotā "Kastehelmi" kolekcija ir ne tikai veiksmīga kolekcija, bet arī lielisks tehnisks risinājums.

"Kastehelmi" kolekcija, kas tulkojumā no somu valodas nozīmē rases piliens ir radīta iedvesmojoties no skaistā dabas fenomena rasas, kas kā pērles, vasaras saulei austot, ritinās pār zāles stiebriem. Šī kolekcija ir pazīstama kā populārakais Oivas Toikkas dizaina risinājums, un tika ražota līdz 1988 gadam. Tagad,priecējot fanus, tā ir atgriezusies. 

"Kastehelmi" stikla produkti tiek ražoti no kvalitatīvām Beļģu smiltīm, kas nodrošina labu stikla izturību un dzidrumu. Kastehelmi produkti gadu laikā atrodoties tiešos saules staros neizbalēs.  


Autors Oiva Toikka izmantoja stikla burbulīšus, jeb rases pilienus, lai nomaskātu pēdas, ko uz stikla atstāj rūpnieciskās ražošanas iekārtas, tās pārklājot ar šiem stikla burbulīšiem.

 

Kopšanas instrukcija


Drīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā

Dizaineri

Oiva Toikka

Profesora Oivas Toika vārds ir viens no nozīmīgākajiem somu stikla kultūrā. Viņa iztēlēm bagātā, bagātīgā un drosmīgā stikla māksla krietni attālinājusies no vienkāršās ziemeļu dizaina estētikas. Ar skatuves mākslām viņš nodarbojas tik pat ilgu laiku kā ar stikla izstrādājumu ražošanu. The Birds kolekcija ir vispazīstamākais Toikas darbs. Viņš var priecāties par starptautisku karjeru un vairākiem starptautiskiem apbalvojumiem, starp kuriem Lunning apbalvojums, Pro Finlandia medaļa, World Glass Now 85 apbalvojums, Kaj Franck Design apbalvojums un Prince Eugen medaļa.

 

Atpakaļ