Uz sākumu
0
0
Uz sākumu

Lotta Olsson

1982

Zviedru ilustratore Lota Olsone (dz. 1982) ir pazīstama ar savu unikālo dabas interpretāciju, kas pārtulkota radošos koku tēlos. Dzimusi Angelholmā, Zviedrijas ziemeļos, ģimenē, kurai ir cieša saikne ar mežu, Lota savā darbā vienmēr saglabājusi attiecības ar dabu. Kopš bērnības viņa veidojusi herbārijus, kas vēlāk paplašinājās digitālā kolekcijā, kas ietvēra ne tikai augus un ziedus, bet vizuālus mirkļu un ceļojumu pierakstus.

Lotas Olsones kokus un tēlainos mežus neierobežo noteikumi, pat ne dabas likumi, tikai to vizualitāte. “Mani fascinē koki. Viena maza lapiņa var būt mākslas darbs un kails koks ziemā līdzinās skulptūrai,” viņa saka. “Daba ir mežonīga un brīva un man tā nozīmē formas un vizuālas detaļas, nevis sistēmas vai zinātnisku pieeju. Kad radu koku, robežas nosaka vienīgi mana fantāzija.”

Lota Olsone ir pabeigusi Stokholmas Mākslas, lietišķās mākslas un dizaina universitātes koledžu, Konstfack, ar specializāciju grafiskajā dizainā un ilustrācijā. Viņas darbi ir plaši pazīstami Zviedrijā un tikuši izstādīti arī starptautiski. Viņai ir sava produktu līnija un interneta veikals, kurā tiek pārdoti plakāti un atklātnes ar zīmolu Lottas Träd (Lotas koks).

lotta-olsson-img2.jpg

Lotta Olsson

Šajā kategorijā preces nav atrasts.