Uz sākumu
0
0
Uz sākumu

Praktiskā Kaja Franka klasika

 

Viens no spilgtakajiem somu dizaineriem Kajs Franks bija mākslinieks, kurš novērtēja praktiskumu. Viņa radītie dizaina priekšmeti ir daudzfunkcionāli un pielāgojami gan ikdienas lietošanai, gan svinīgiem pasākumiem. Savos darbos viņš atstāj tikai būtiskāko atbrīvojoties no visa liekā. Kajs Franks ir teicis, ka krāsa ir vienīgā nepieciešamā dekorācija.
Teema
Bezgalīgo kombināciju dēļ īpaši universālā Teema līnija var apmierināt vajadzību pēc pastāvīgi mainīgas servēšanas. Uzmanību saista dizaina pamatideja – izstrādājums attīstīts no trim formām: apļa, kvadrāta un taisnstūra. Teema izstrādājumus var izmantot gan ēdienu pasniegšanai, gan uzglabāšanai un pat sasaldēšanai.

Klasisko galda piederumu atgriešanās.


 

 Vienkāršā, bet atšķirīgā, Kaja Franka, praktiskiem nolūkiem radītā, Scandia galda piederumu kolekcija ir zināma kopš 1952 gada. Mūsdienās Scandia ir klassika, kas iederēsies modernos un tradicionālos galda klājumos. Šī nemirstīgā ikdienas galda piederumu sērija ir lieliski kombinējama ar Kartio un Teema kolekcijām. Scandia dizains iedvesmojas no pamata ģeometriskām formām, padarot šo kolekciju vienkāršu un ikonisku.  Produkcija bija ražošanā no 1952. gada līdz 1989. gadam, kā arī no 1996. līdz 1998. gadam. Tagad tā ir atgriezusies kā daļa no Iittala Kaja Franka kolekcijas ar uzlabotu, lielāku izmēru, kas ir piemērotāks mūsdienu ēšanas paradumiem.  
Kartio, 1958 gadā radītā, kolekcija ir veidota no pietiekami izturīga stikla ikdienas lietošanai. Kartio plašais un universālais krāsu klāsts atspoguļo Iittala pieredzi krāsainā stikla ražošanā. Kartio klāsts 2015 gadā tika papildināts ar smaragd zaļo krāsu.