Uz sākumu
0
0
Uz sākumu

Izstrādājumu kopšana

Stikla izstrādājumi

"Iittala" stikls – augstas kvalitātes un optiski ļoti dzidrs. Tas lieliski iztur gan ķīmisko, gan fizisko lietošanu. "Iittala" stikls ir speciāli apstrādāts, lai to varētu droši mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Mazgājot novietojiet glāzes uz augšējā plaukta tā, lai mazgāšanas laikā tās nesaskartos. Sakarsēta stikla virsma izplešas, tāpēc pēc mazgāšanas siltas glāzes nedrīkst novietot blakus, lai netīšām tās nesasistos un nesaplīstu. Trauslas glāzes, karafes, krūzes, tasītes, deserta šķīvjus un dažāda biezuma stikla izstrādājumus ieteicams mazgāt tikai ar rokām. Šo izstrādājumu tīrīšanai izmantojiet standarta mazgāšanas līdzekļus un mīkstu drānu. Noskalojiet un atstājiet nožūt vai noslaukiet ar mīkstu drānu.

Stikla izstrādājumus nedrīkst izmantot mikroviļņu krāsnī.

Vāzes ieteicams mazgāt ar rokām. Ja ir grūti notīrāmi traipi, iegremdējiet vāzi 1 dl mazgāšanas līdzekļa un 1 l ūdens maisījumā. Neberziet, jo abrazīvais pulveris un sūklis saskrāpēs un sabojās virsmu.

Tā saucamais lēcas efekts var sabojāt priekšmetus vai virsmas, ja blakus atrodas cits priekšmets no stikla. Lai no tā izvairītos, neatstājiet ieliektas formas bieza stikla izstrādājumus vai vāzes ar ūdeni tiešos saules staros.

Porcelāns

"Iittala" porcelāna trauki tiek ražoti no vitro porcelāna, kas ir mūsdienīgs, ilgmūžīgs, ar maigu bālganu nokrāsu. Visus "Iittala" porcelāna izstrādājumus drīkst lietot cepeškrāsnī, mikroviļņu krāsnī un ledusskapī. Taču nedrīkst tikko no cepeškrāsns izņemto trauku ievietot aukstā, mitrā vidē vai novietot uz tērauda virsmas. Tāpat neievietojiet trauku cepeškrāsnī tieši no saldētavas. Nav droši saldētavā ievietot ar šķidrumu piepildītu trauku, jo saldējot šķidrums izplešas. Nelietojiet ieplīsušus traukus, jo temperatūras starpības dēļ tie var saplīst. Un vēl, ja mikroviļņu krāsnī gatavojat saldētu ēdienu, dariet to zemā temperatūrā.

Tā kā naži tiek spiesti pret šķīvju virsmu, daudzi galda piederumu ražotāji robainos nažus izgatavo no rūdītā tērauda.

Nerūsējošā tērauda galda piederumi ir salīdzinoši mīksti, tāpēc, spēcīgi spiežot pret porcelāna šķīvju virsmu, uz tiem var palikt tumši traipi. Šos traipus nevar notīrīt ar parastajiem mazgāšanas līdzekļiem, bet var notīrīt ar metāla tīrīšanas līdzekli. Lai saglabātu porcelāna trauku izturību, izvairieties no to rīvēšanās, saliekot tos kaudzēs.

Piemēroti saldēšanai: "Iittala" izstrādājumus drīkst lietot produktu saldēšanai, bet pirms ievietošanas saldētavā karstais trauks ar ēdienu ir jāatdzesē. Tāpat ēdienu no saldētavas nedrīkst ievietot karstā cepeškrāsnī vai mikroviļņu krāsnī. Nesaldējiet traukos šķidrumu, jo sasalstot tas izplešas.

Piemēroti izmantošanai cepeškrāsnī: Vairumu no porcelāna ražoto "Iittala" trauku droši drīkst lietot cepeškrāsnī līdz 250°C temperatūrā. Gatavošanas laikā traukā jāatrodas šķidrumam vai ēdienam. Attālumam līdz cepšanas režģim jābūt vismaz 10 cm. Neievietojiet sakarsušu "Iittala" trauku saldētavā vai aukstu trauku karstā cepeškrāsnī.

Piemēroti izmantošanai mikroviļņu krāsnī: "Iittala" porcelāna un karstumizturīgie stikla izstrādājumi piemēroti lietošanai mikroviļņu krāsnī, tāpēc tajos var atkausēt, uzsildīt un gatavot. Taču tikko no saldētavas izņemtu trauku ar ēdienu drīkst atkausēt, tikai iestatot zemāko ierīces darbības režīmu.

Piemēroti izmantošanai trauku mazgājamajās mašīnās: "Iittala" produktus, kas ir marķēti ar "piemēroti trauku mazgājamajām mašīnām", drīkst mazgāt trauku mazgājamajās mašīnās. Ievietojiet traukus trauku mazgājamajā mašīnā tā, lai tie nesaskartos mazgāšanas laikā. Piepildiet trauku mazgājamo mašīnu vienmērīgi. Ļoti netīrus traukus pirms ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā noskalojiet. Skalošana, īpaši piena taras, ieteicama, jo, mazgājot traukus augstā temperatūrā, produktu paliekas var stikla traukus pārklāt ar blāvu plēvīti.

"Iittala" stikls ir speciāli apstrādāts, lai to varētu droši mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Mazgājot novietojiet glāzes uz augšējā plaukta tā, lai mazgāšanas laikā tās nesaskartos. Sakarsēta stikla virsma izplešas, tāpēc pēc mazgāšanas siltas glāzes nedrīkst novietot blakus, lai netīšām tās nesasistos un nesaplīstu. Trauslas glāzes, karafes, krūzes, tasītes, deserta šķīvjus un dažāda biezuma stikla izstrādājumus ieteicams mazgāt tikai ar rokām. Šo izstrādājumu tīrīšanai izmantojiet standarta mazgāšanas līdzekļus un mīkstu drānu. Noskalojiet un atstājiet nožūt vai noslaukiet ar mīkstu drānu.

Nerūsējošais tērauds

"Iittala" galda piederumi izgatavoti no austenīta, pret koroziju izturīga 18/10 nerūsējošā tērauda, proti, tas satur 18% hroma un 10% niķeļa. Hroms pasargā tēraudu no korozijas. Niķelis nodrošina sakausējuma noturību pret koroziju, piešķir spīdumu, pulētu virsmu, cietību un teicamu izturību pret jebkādu temperatūru.

"Iittala" galda piederumi ir pulēti vai matēti. Pulēšana nodrošina spīdīgu virsmu un noturību pret rūsu. Lai tiktu nodrošināta noturība pret rūsu, matētie piederumi vispirms tiek pulēti, bet pēc tam matēti un nomazgāti.

Nerūsējošais tērauds ir ilgmūžīgs materiāls, taču noteiktos apstākļos tas var sākt rūsēt. Pret rūsu pilnībā noturīgs materiāls vēl nav atklāts, tāpēc "Iittala" nerūsējošā tērauda piederumus ir ļoti svarīgi pareizi kopt. Nomazgājiet vai vismaz noskalojiet piederumus uzreiz pēc ēšanas. Ilgi nemērcējiet un neberziet ar abrazīvo sūkli. Ja mazgājat trauku mazgājamajā mašīnā, piederumu plaukts nedrīkst būt pārpildīts, starp karotēm un nažu asmeņiem jābūt brīvai vietai. Ja piederumi paliek trauku mazgājamajā mašīnā, atstājiet to nedaudz pavērtu. Piederumiem kaitē mitrums. Ja piederumi pēc lietošanas netiek noskaloti un nomazgāti, tad etiķis, sinepes, majonēze, rabarberi un sāls var atstāt plānus, tumšus traipus vai pat rūsu.

Lai arī piederumi ir ilgmūžīgi, tie var saskrāpēties, mainīt krāsu vai nolietoties laika gaitā, bet to spīdumu ir iespējams atjaunot. Uzvāriet 1 l ūdens un pievienojiet 1 dl mazgāšanas pulvera. Vāriet piederumus šajā maisījumā 15 minūtes un pēc tam labi noskalojiet. Reizēm traipus ir ļoti grūti notīrīt. Tādā gadījumā maisījumu pagatavojiet, izmantojot 1 dl etiķa un 1 l ūdens.

Vairums "Iittala" tērauda katlu un virtuves aksesuāru ir izgatavoti no ilgmūžīga un viegli kopjama 18/10 nerūsējošā tērauda, proti, tā sastāvā ir 18% hroma un 10% niķeļa. Hroms pasargā tēraudu no korozijas. Niķelis nodrošina sakausējuma noturību pret koroziju, piešķir spīdumu, pulētu virsmu, cietību un teicamu izturību pret jebkādu temperatūru.

Ēdiena gatavošanas piederumi ir marķēti ar degļa marķējumu, lai palīdzētu izvēlēties Jūsu plītij piemērotu katlu. Izstrādājumiem, kas marķēti ar indukcijas degļa marķējumu, ir indukcijas pamatnes, un tie ir piemēroti indukcijas plītīm. Šo katlu bāzē ir magnētiskais metāls, kas nodrošina, ka plīts sildelementu magnētiskais lauks uzsilda katla apakšu. Šie katli ir lieliski piemēroti lietošana arī uz citām plītīm. Indukcijas plītis patērē mazāk enerģijas, salīdzinot ar tradicionālajām plītīm, turklāt ir drošākas, jo nesakarst. Indukcijas plītis ātri reaģē uz temperatūras izmaiņām un silda tikai trauku ar ēdienu, nevis visu virtuvi.

Emaljēts čuguns

Čuguna trauki var būt pārklāti ar emalju. Emalja pasargā virsmu no rūsas un padara to stiprāku. Emaljētā čuguna traukos pārtiku var kvalitatīvi gatavot gan cepeškrāsnī, gan uz plīts. Gatavojamā pārtika vienmērīgi un skaisti apgrauzdējas. Emaljētā virsma pasargā no aromāta iesūkšanās trauka virsmā, tāpēc to pašu katlu varat izmantot gan zivs, gan gaļas gatavošanai.

Izmantojiet koka vai plastmasas virtuves piederumus. Asi priekšmeti vai abrazīvi sūkļi var sabojāt emalju. Emaljētos čuguna trauki vienmēr mazgājiet ar rokām ar vai bez trauku mazgāšanas līdzekļa. Ieteicams emaljēto virsmu ik pa laikam ieziest ar eļļu.

Koks

"Iittala" paliktņi labi papildinās Jūsu kolekciju. Finiera un koka paliktņus nedrīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Drošāk ir tos noslaucīt vai mazgāt ūdenī ar rokām. Tāpat nav ieteicama arī mērcēšana.

Apgaismes elementi

Tradicionālie "Iittala" svečturi vai tējas svecītēm paredzētie svečturi prasa īpašu uzmanību. Pieskatiet degošās sveces. Neatstājiet degošas sveces bez uzraudzības; izejot no istabas, nodzēsiet gaismekli. To dariet, noslāpējot liesmu. Degošo sveci novietojiet uz nedegošas pamatnes. Neturiet sveci tuvu viegli uzliesmojošiem priekšmetiem, piemēram, aizkariem. Nelietojiet saskrāpētus, apdauzītus vai kā citādi bojātus svečturus.

Nogrieziet degli līdz 8 mm pirms katras iededzināšanas. Garš un noliecies deglis var radīt nevienādu degšanu, tecēšanu vai pārmērīgi lielu liesmu. Turiet sveces projām no bērniem un dzīvniekiem. Nemetiet gaismeklī vai uz sveces svešķermeņus, piemēram, sērkociņus. Neturiet sveci caurvējā, karstā vietā vai uz televizora. Nekad nekustiniet vēl karstu sveci vai svečturi, ļaujiet atdzist un pagaidiet, līdz vasks sastingst, jo deglis var pārvietoties izkusušajā vaskā. Neļaujiet parastajām svecēm izdegt līdz galam, nodzēsiet tās, kad atlikuši 1–2 cm virs svečtura, lai tas karstuma dēļ nesaplīstu.

Svečturos izmantojiet tikai labas kvalitātes tējas svecītes metāla traukos. Sveču diametrs nedrīkst pārsniegt 40 mm. Atstājiet pietiekami daudz vietas gaisa cirkulācijai starp tējas sveci un gaismekļa stikla sieniņu. Ja Jūsu gaismeklim ir uzkarināšanas aukliņa, vienmēr izmantojiet speciālo metāla drošinātāju, pretējā gadījumā aukliņa var pārtrūkt karstuma dēļ. Izvietojot sveces, stikla gaismeklim vienam no otra jāatrodas vismaz 3 cm attālumā. Nemazgājiet gaismekli trauku mazgājamajā mašīnā.