Uz sākumu
0
0
Uz sākumu

Materiāli un to pielietojums

Vai drīkst "Iittala" produktus mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā?

Visus sadzīvē izmantojamos "Iittala" stikla produktus drīkst mazgāt trauku mazgājamās mašīnas augšējā plauktā. Ja neesat pārliecināts, ka mazgāšanas laikā malas nesaskaries, glāzes vajadzētu mazgāt ar rokām. Drošāk bieza stikla produktus un krūzes mazgāt ar rokām, jo, ja tiek mazgāti dažāda biezuma stikla trauki, stiklā rodas spriedze un trauki var ieplīst. Visus "Iittala" porcelāna izstrādājumus, izņemot izstrādājumus ar zelta vai platīna rotājumiem, drīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Kopšanas norādes detalizēti paskaidro, kādus virtuves piederumus var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā un kā tos pareizi kopt.

Materiāli un to kopšanas norādes

Gatavošana

"Iittala" pārtikas gatavošanas piederumi kalpos visu dzīvi, ja tos lietosies pareizi. Bez katliem, pannām un cepešpannām virtuvē nepieciešami dažādi sīki darba piederumi. Iepazīstieties ar to kopšanas norādēm un baudiet ēdiena gatavošanu.

"Iittala" katli un pannas tiek izgatavoti no dažādiem materiāliem, bet tiem visiem piemīt viena kopīga īpašība – augsta kvalitāte. Kvalitatīvu katlu vai pannu atpazīsiet pēc apakšas, proti, kvalitatīva apakša ir bieza, lietošanas laikā nemaina formu un vienmērīgi uzsilst.

Lai "Iittala" katli kalpotu pēc iespējas ilgāk, tikko ēdiens sāk vārīties vai cepties, samaziniet temperatūru. Jūs varat kontrolēt temperatūru, papildinot ūdens vai tauku daudzumu. Neatstājiet tukšu katlu vai pannu uz karstas plīts, jo karstums var kaitēt.

Tērauds

Visi "Iittala" tērauda katli un virtuves aksesuāri ir izgatavoti no ilgmūžīga un viegli kopjama 18/10 nerūsējošā tērauda, proti, tā sastāvā ir 18% hroma un 10% niķeļa. Hroms pasargā tēraudu no korozijas. Niķelis nodrošina sakausējuma noturību pret koroziju un piešķir spīdumu, pulētu virsmu, cietību un teicamu izturību pret jebkādu temperatūru.

"Iittala" tērauda traukus ir viegli kopt, tos var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā, tie ilgi saglabā lielisku izskatu. Pirms jaunā trauka pirmās lietošanas reizes nomazgājiet to ar vieglu mazgāšanas līdzekli un noņemiet visas uzlīmes un etiķetes.

Lai noņemtu pielipušu vai piedegušu pārtiku no tērauda pannas, ievērojiet šādas norādes: katlā sajauciet 1/2 tasītes mazgāšanas pulvera un 1 litru ūdens un karsējiet 30 minūtes. Tad notīriet, noskalojiet un nosusiniet. Tāpat var izmantot speciāli tērauda katliem paredzētos līdzekļus. Kaļķa nogulšņu notīrīšanai ielejiet pusi tasītes etiķa un 1 litru ūdens un karsējiet 30 minūtes. Tāpat traipus var notīrīt ar citrona pusīti vai speciālu mazgāšanas šķīdumu.

Pārklājums

Speciālais pārklājums tiek izmantots, lai izstrādājumu pasargātu no pārtikas piedegšanas pie virsmas, kā arī lai to varētu viegli lietot un kopt. Pārklājums tiek izmantots alumīnija, nerūsējošā tērauda un čuguna traukiem.

Nepiedegošais pārklājums: dažiem "Iittala" virtuves piederumiem iekšpusē ir slidens, nelīpošs pārklājums no PTFE (politetrafluoroetilēna plastmasas). Šis pārklājums tiek izmantots alumīnija vai nerūsējošā tērauda izstrādājumiem. Šos viegli pārklātos izstrādājumus ir patīkami lietot un tīrīt. Ar šo pārklājumu pārklātie katli ļauj baudīt veselīgāku ēdienu un vieglāku gatavošanu. Varat lietot mazāk eļļas un zemāku temperatūru cepšanai, bet ēdiens tik viegli nepiedegs. Taču produktu uzglabāšanai ar PTFE pārklātie trauki nav ieteicami. Cepot ilgāku laiku, neizmantojiet ļoti augstu temperatūru. Par 250°C augstāka temperatūra kaitēs pārklājumam un pavājinās tā īpašības. Ja tā notiek, tas nozīmē, ka trauki lietoti nepareizi un garantijas apkalpošana uz tiem neattiecas.

Ēdiena maisīšanai pannā izmantojiet koka vai neilona virtuves piederumus. Uzmanieties, lai nesaskrāpētu virsmu ar asiem priekšmetiem, neizmantojiet abrazīvus materiālus vai sūkļus. Pirms pirmās lietošanas reizes nomazgājiet ar vieglu

mazgāšanas līdzekli, noņemiet uzlīmes un etiķetes. Iekšējo virsmu ieziediet ar taukiem. Ja izmantojat trauku mazgājamo mašīnu, ik pēc kāda laika ieziediet iekšējo virsmu ar taukiem, jo speciālie mazgāšanas līdzekļi var sausināt trauku nelīpošo pārklājumu.

Pielipuša vai piedeguša ēdiena paliekas uz pannas atmērcējiet ar mazgāšanas šķīdumu (1/2 tasītes mazgāšanas līdzekļa un 1 litrs ūdens). Notīriet, izskalojiet un nosusiniet.

Čuguns

Čuguna katli ir ilgmūžīgi un noturīgi pret augstu temperatūru un pastiprinātu lietošanu. Čuguns ļoti labi saglabā karstumu, tāpēc šie trauki lieliski piemēroti apgrauzdēšanai un vārīšanai. Šo trauku "Iittala" trauku virsmas vēl rūpnīcā tiek piesātinātas ar augu eļļu, tāpēc tos uzreiz var lietot. Pēc pirmās lietošanas reizes jauno izstrādājumu vēlreiz vajadzētu ieziest ar augu eļļu.

Čuguna izstrādājumus nedrīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā vai izmantot trauku mazgāšanas līdzekli. Tīri noslaukiet ar papīra dvieli vai vienkārši noskalojiet ar siltu ūdeni. Pēc skalošanas uzmanīgi jāizžāvē, vēlams, uz nedaudz siltas plīts. Neizmantojiet čuguna traukus produktu uzglabāšanai. Kad tos nelietojat, ievietojiet iekšpusē papīra dvieli vai salveti un noņemiet vāku.

Ja uz čuguna izstrādājuma parādījusies rūsa, to varat notīrīt šādi: izmazgājiet trauku ar trauku mazgāšanas līdzekli, noberziet rūsu ar mazgāšanas sūkli vai pārtikas sāli. Izskalojiet un labi nosusiniet. Iekšējo virsmu ieziediet ar nesālītiem taukiem vai eļļu. Ja ieziežat ar taukiem, tad cepeškrāsnī 250°C temperatūrā karsējiet trauku pusstundu, bet ja ar eļļu – 150°C temperatūrā 1–2 stundas. Pēc tauku palieku izslaucīšanas trauks atkal būs derīgs lietošanai.

Emaljēts čuguns

Čuguna trauki var būt pārklāti ar emalju. Emalja pasargā virsmu no rūsas un padara to stiprāku. Emaljētā čuguna traukos pārtiku var kvalitatīvi gatavot gan cepeškrāsnī, gan uz plīts. Pārtika gatavojas vienmērīgi un skaisti apgrauzdējas. Emaljētā virsma pasargā no aromāta iesūkšanās trauka virsmā, tāpēc to pašu katlu varat izmantot gan zivs, gan gaļas gatavošanai.

Izmantojiet koka vai plastmasas virtuves piederumus. Asi priekšmeti vai abrazīvi sūkļi var sabojāt emalju. Emaljētos čuguna traukus vienmēr mazgājiet ar rokām ar vai bez trauku mazgāšanas līdzekļa. Ieteicams emaljēto virsmu ik pa laikam ieziest ar eļļu.

Koks

"Iittala" griešanas dēlīši tiek izgatavoti tikai no masīvkoka, jo koks ir ilgmūžīgs, taču pietiekami mīksts, lai uz tā varētu griezt ar nazi. Pareizi kopjot, griešanas dēlīši ilgi kalpos un saglabāsies tīri. Pirms lietošanas jauns griešanas dēlītis obligāti jāierīvē ar eļļu. Dažreiz ieteicams ierīvēt atkārtoti. Mazgājiet ar rokām, noskalojiet ar aukstu ūdeni, beigās labi nožāvējiet. Bieži vien pietiek tikai noslaucīt ar papīra dvieli. Griešanas dēlīti glabājiet sausā vietā.

Ja dēlīša virsma kļuvusi pārāk cieta, tā jānoslīpē un atkal jāierīvē ar eļļu.

Pusdienu galds

Tērauds

"Iittala" galda piederumi izgatavoti no austenīta, pret koroziju izturīga 18/10 nerūsējošā tērauda, proti, tas satur 18% hroma un 10% niķeļa. Hroms pasargā tēraudu no korozijas. Niķelis nodrošina sakausējuma noturību pret koroziju, piešķir spīdumu, pulētu virsmu, cietību un teicamu izturību pret jebkādu temperatūru.

"Iittala" galda piederumi ir pulēti vai matēti. Pulēšana nodrošina spīdīgu virsmu un noturību pret rūsu. Lai tiktu nodrošināta noturība pret rūsu, matētie piederumi vispirms tiek pulēti, pēc tam matēti un nomazgāti.

Nerūsējošais tērauds ir ilgmūžīgs materiāls, taču noteiktos apstākļos tas var sākt rūsēt. Pret rūsu pilnībā noturīgs materiāls vēl nav atklāts, tāpēc "Iittala" nerūsējošā tērauda piederumus ir ļoti svarīgi pareizi kopt. Nomazgājiet vai vismaz noskalojiet piederumus uzreiz pēc ēšanas. Ilgi nemērcējiet un neberziet ar abrazīvo sūkli. Ja mazgājat trauku mazgājamajā mašīnā, piederumu plaukts nedrīkst būt pārpildīts, starp karotēm un nažu asmeņiem jābūt brīvai vietai. Ja piederumi paliek trauku mazgājamajā mašīnā, atstājiet to nedaudz pavērtu. Piederumiem kaitē mitrums. Ja piederumi pēc lietošanas netiek noskaloti un nomazgāti, tad etiķis, sinepes, majonēze, rabarberi un sāls var atstāt plānus, tumšus traipus vai pat rūsu.

Lai arī piederumi ir ilgmūžīgi, tie var saskrāpēties, mainīt krāsu vai nolietoties laika gaitā, bet to spīdumu ir iespējams atjaunot. Uzvāriet 1 l ūdens un pievienojiet 1/2 tasītes mazgāšanas pulvera. Vāriet piederumus šajā maisījumā 15 minūtes un pēc tam labi noskalojiet. Reizēm traipus ir ļoti grūti notīrīt.

Tādā gadījumā maisījumu pagatavojiet no 1/2 tasītes etiķa un 1 l ūdens.

Stikla trauki

"Iittala" stikls – augstas kvalitātes speciāls, optiski ļoti spīdīgs stikls. Tas lieliski iztur gan ķīmisko, gan fizisko lietošanu. "Iittala" stikls ir speciāli apstrādāts, lai to varētu droši mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Ievērojot tālāk sniegtās norādes, Jūsu stikla produkti priecēs Jūs ilgu laiku. Mazgājot novietojiet glāzes uz augšējā plaukta tā, lai nesaskartos to apmales. Novietojiet uz augšējā plaukta citus traukus tā, lai ūdens strūkla nevarētu glāzes izkustināt. Piena pudeles pirms mazgāšanas trauku mazgājamajā mašīnā izskalojiet, lai olbaltumvielu daļiņas nenosēstos uz glāzēm. Iestatiet īso mazgāšanas režīmu un zemu temperatūru. Tomēr labāk trauslas glāzes, karafes un krūzes mazgāt ar rokām.

Karstos dzērienus ieteicams pasniegt glāzēs, kas ir pagatavotas no karstumizturīgā stikla. "Iittala" stikla izstrādājumi nav piemēroti lietošanai cepeškrāsnī, un arī mikroviļņu krāsnī tos nav ieteicams lietot.

Izņēmums – speciālie karstumizturīgie stikla izstrādājumi, kuri nebaudās no straujām temperatūras svārstībām. Tajos varat ieliet karstu šķidrumu vai sildīt šķidrumu pat mikroviļņu krāsnī. šis materiāls ir izturīgs arī pret saldēšanu, izmantošanu cepeškrāsnī un mazgāšanu trauku mazgājamajā mašīnā.

Stikla izstrādājumu "HotCool" glāzes un plastmasas daļas ieteicams mazgāt atsevišķi. Abas daļas var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Pēc mazgāšanas cieši uzspiediet gredzenu uz glāzes, lai tas lietošanas laikā nenokristu.

Trauki / galda piederumi

"Iittala" galda piederumi ir daudzfunkcionāli un nenovecojoši palīgi virtuvē, ēdamistabā vai viesistabā. Tie ir izgatavoti no porcelāna, stikla un tērauda.

Visus "Iittala" galda traukus drīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Lai uz traukiem neveidotos aplikuma plēvīte, izmantojiet trauku mazgājamās mašīnas skalošanas līdzekli. Labāk plēvīte vai tējas un kafijas aplikums nomazgājas, iegremdējot tos karstā ūdenī ar trauku mazgāšanas līdzekļa un balinātāja maisījumu.

Porcelāns

Visus "Iittala" porcelāna izstrādājumus drīkst lietot cepeškrāsnī, mikroviļņu krāsnīs un saldētavās. Taču nedrīkst tikko no cepeškrāsns izņemto trauku ievietot aukstā, mitrā vidē vai novietot uz tērauda virsmas. Tāpat neievietojiet trauku cepeškrāsnī tieši no saldētavas. Nav droši saldētavā ievietot ar šķidrumu piepildītu trauku, jo saldējamais šķidrums izplešas. Nelietojiet ieplīsušus traukus, jo temperatūras starpības dēļ tie var saplīst. Un vēl, ja mikroviļņu krāsnī gatavojat saldētu ēdienu, tad gatavojiet to zemā temperatūrā.

Tā kā naži tiek spiesti pret šķīvju virsmu, daudzi galda piederumu ražotāji robainos nažus izgatavo no rūdītā tērauda.

Nerūsējošā tērauda galda piederumi ir salīdzinoši mīksti, tāpēc, spēcīgi spiežot pret porcelāna šķīvju virsmu, uz tiem var palikt tumši traipi. Šos traipus nevar notīrīt ar parastajiem mazgāšanas līdzekļiem, bet var notīrīt ar metāla tīrīšanas līdzekli. Lai saglabātu porcelāna trauku izturību, izvairieties no to rīvēšanās, saliekot tos kaudzēs.

Paliktņi

"Iittala" paliktņi labi papildinās Jūsu kolekciju. Finiera un koka paliktņus nedrīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Drošāk ir tos noslaucīt vai mazgāt ūdenī ar rokām. Tāpat nav ieteicama arī mērcēšana.

Dekorēšana

"Iittala" dekori izgatavoti no speciāla stikla, kas ir ļoti augstas kvalitātes un optiski ļoti dzidrs. Tas lieliski iztur gan ķīmisko, gan fizisko lietošanu. Ieteicams mazgāt ar rokām. Vairums "Iittala" dekoru ir izpūsti individuāli. Daži modeļi ir radīti ierobežotā skaitā, tiem ir savi individuālie numuri.

Vāzes

Vāzes ieteicams mazgāt ar rokām. Ja ir grūti notīrāmi traipi, iegremdējiet vāzi 1 dl mazgāšanas līdzekļa un 1 l ūdens maisījumā.

Tā saucamais lēcas efekts var sabojāt priekšmetus vai to virsmas, ja blakus atrodas cits priekšmets no stikla. Lai no tā izvairītos, neatstājiet ieliektas formas bieza stikla izstrādājumus vai vāzes ar ūdeni tiešos saules staros.

Svečturi

Gan garie, gan mazie tējas svečturi "Iittala" ir ļoti skaisti. Neļaujiet parastajām svecēm izdegt līdz galam, nodzēsiet tās, kad atlikuši 1–2 cm virs svečtura, lai tas karstuma dēļ nesaplīstu. Gaismekļiem izmantojiet tikai labas kvalitātes tējas svecītes metāla traukos. Sveču diametrs nedrīkst pārsniegt 40 mm. Atstājiet pietiekami daudz vietas gaisa cirkulācijai starp tējas sveci un gaismekļa stikla sieniņu. Lietojot sveces, jāievēro drošības norādes.

Svečturu drošas lietošanas instrukcija

Degošam gaismeklim ir jāatrodas uz nedegošas pamatnes. Neatstājiet degošu sveci bez uzraudzības; izejot no istabas, sveci vai gaismekli nodzēsiet.

Nemetiet gaismeklī vai uz sveces svešķermeņus, piemēram, sērkociņus. Neturiet sveci caurvējā, karstā vietā vai uz televizora. Nekad nekustiniet degošu sveci, jo dakts var pārvietoties šķidrajā vaskā. Neturiet sveces un gaismekļus tuvu viegli uzliesmojošiem priekšmetiem, piemēram, aizkariem. Neļaujiet parastajām svecēm izdegt līdz galam, nodzēsiet tās, kad atlikuši 1–2 cm virs svečtura, lai tas karstuma dēļ nesaplīstu. Gaismekļiem izmantojiet tikai labas kvalitātes tējas svecītes metāla traukos.

Sveču diametrs nedrīkst pārsniegt 40 mm. Atstājiet pietiekami daudz vietas gaisa cirkulācijai starp tējas sveci un gaismekļa stikla sieniņu. Ja Jūsu gaismeklim ir uzkarināšanas aukliņa, vienmēr izmantojiet speciālo metāla drošinātāju, pretējā gadījumā aukliņa var pārtrūkt karstuma dēļ. Izvietojot sveces, stikla gaismekļiem vienam no otra jāatrodas vismaz 3 cm attālumā. Nemazgājiet gaismekli trauku mazgājamajā mašīnā.