Uz sākumu
0
0
Uz sākumu

Par ražotaju

"Iittala" Group ir Fiskars Group daļa, kas ražo plašu spektru ikdienā lietojamu produktu virtuvei un galda servēšanai, kā arī citus mājas piederumus. Ziemeļvalstīs šī grupa ir līdere savā jomā, un tās portfolio ir virkne autoritatīvu preču zīmolu – Iittala, Arabia, Hackman, Fiskars, Rörstrand un Höganäs Keramik.

"Mēs ceram, ka mūsdienu vienreizējās lietošanas priekšmetu pasaulē ir cilvēki, kuri novērtē labi uzprojektētus priekšmetus, kas var pārdzīvot mainīgos laikus un tendences. Mūsu stratēģija balstīta uz labāku lietotāja izpratni, klienta apmierinātību, spēcīgiem preču zīmoliem, efektīvu piegādes ķēdi un izaugsmi gan katra izstrādājuma „nobriedināšanā”, gan ģeogrāfiski." www.fiskarsgroup.com

Savas rūpnīcas Somijā

Lielu daļu "Iittala" produktu ražo Fiskars Group piederošajās ražotnēs Somijā. Stikla izstrādājumi dzimst "Iittala" un Nuutajärvi stikla darbnīcās, keramikas izstrādājumi – Arabia keramikas darbnīcās, savukārt virtuves piederumi – Sorsakoski virtuves piederumu rūpnīcā.

Tāpat notiek arī sadarbība ar citu valstu uzņēmumiem. Stikla izstrādājumi dzimst Iittala un Nuutajärvi stikla darbnīcās, bet dažas līnijas ražo arī apakšuzņēmumi Āzijā un Eiropā, piemēram, Essence Vācijā. "Iittala" zīmola keramikas izstrādājumi, piemēram, Teema, tiek ražoti gan Arabia keramikas darbnīcā Somijā, gan arī apakšuzņēmēju rūpnīcās Taizemē un Indonēzijā. Lielākā daļa virtuves piederumu, piemēram, Tools līnija, tiek ražoti Ķīnā. Visas līnijas All Steel daļas tiek ražotas Sorsakoski virtuves piederumu rūpnīcā. Sarpaneva katls tiek ražots Ķīnā. Somijā galda piederumi netiek ražoti, lielākā daļa "Iittala" galda piederumu un Collective Tools līnijas izstrādājumu arī tiek ražoti Ķīnā. Zīmola "Iittala"tekstila produkti tiek ražoti Lietuvā un Portugalē.

"Iittala" un Nuutajärvi stikla rūpnīcas – nelielas ražotāju apvienības, kuras specializējas krāsainā stikla ražošanā. Visas Aalto vāzes, Birds by Toikka putni, Claritas un Tapio stikla izstrādājumi ar rokām tiek izgatavoti "Iittala" un Nuutajärvi stikla darbnīcās. Aino Aalto glāzes, Kivi svečturi, Maribowls bļodiņas, Vitriini glāžu daļas un lielākā daļa Kartio un Kastehelmi produktu tiek ražoti turp pat, izmantojot darbgaldus.

Origo līnija no Indonēzijas, Essence, Senta, HotCool un Tsaikka stikls no Vācijas, Moomin glāzes no Itālijas, Sarjaton tasītes, servēšanas bļodas un stikls, Taika un Korento līnijas izstrādājumi, Kastehelmi tortes paliktņi un lielās bļodas no Taizemes un Sarpaneva katls no Ķīnas.

Fiskars pieprasa, lai partneri ievērotu darba un cilvēku tiesības, veselības uzraudzības un darba drošības, vides aizsardzības un biznesa ētikas principus. Izvērstais piegādātāju audits tiek īstenots kopš 2009. gada, savukārt 2010. gadā audita kritēriji tika atjaunoti atbilstoši jaunākajām tirdzniecības prasībām, starptautiskajiem standartiem un rūpniecības nozares praksei. No piegādātājiem tiek prasīts ievērot rīcības kodeksu, savukārt auditori pārbauda, vai piegādātājs atbilst prasībām. Preču zīme "Iittala" ir Fiskars Group daļa un ievēro grupas instrukcijas visos procesos. Fiskars piegādātāju rīcības kodekss ir atjaunots 2011. gadā.