Uz sākumu
0
0
Uz sākumu
Šobrīd meklē produktu 1 cilvēki

Atpakaļ Bļoda 15 cm, zila

Produkta kods: 6411923657822
Bezgalīgo kombināciju dēļ īpaši universālā Teema līnija var apmierināt vajadzību pēc pastāvīgi mainīgas servēšanas. Teema traukos Jūs varat sagatavot ēdienu, bet vajadzības gadījumā izmantot tos arī cepeškrāsnī. Teema izstrādājumus var izmantot gan ēdienu pasniegšanai, gan uzglabāšanai un pat sasaldēšanai. Uzmanību saista dizaina pamatideja – izstrādājumus attīstīt no trim formām: apļa, kvadrāta un taisnstūra, bet, pēc viena dizainera Kaja Franka teiktā, krāsa ir vienīgā nepieciešamā dekorācija.

Izteiktās līnijas un formas ir viegli kombinējamas ar citiem Iittala traukiem, kā arī citiem traukiem,Jūsu, mājās.

10.85 € 15.50 €
Ir noliktavā
Pirkt

Pilns apraksts

Iedomāsimies dzīvi 50. gados, kad ēdiena servēšanai tika izmantoti 30-72 priekšmeti, tajā skaita liela bļoda zupas servēšanai. Tajā laika bija svarīgi, ka katram ēdienam ir savs trauks.

Tas viss lika Kajam Frankam virzīties uz pretējo pusi. Viņš identificēja cilvēku ēšanas vajadzības un virzījās uz to apmierināšanu pēc iespējas vienkāršākā veidā ar mazāk traukiem, iepazīstinot ēšanas pasauli un cilvēku dzīvesveidus ar multifunkcionalitāti.  Kajs Franks 50. gados prezentēja tikai astoņus darbus, mūsdienās Iittala piedāvā 22 produktus, kas izstrādāti pēc viņa koncepta.

Teema kolekcija tiek ražota no vitro porcelāna (viens no izturīgākajiem porcelāna veidiem), kas ieturēts modernā stilā un ir pieejams ziloņkaula baltajā un citās krāsās. Par kolekcijas pamatu tiek uzskatīti vecākie modeļi baltajā un zilajā krāsā, kurus izgatavo jau kopš 1952. gada, kā arī modeļi melnajā krāsā, kurus iepazīstināja 2009. gadā. Kolekcijā ik pa laikam tiek ietvertas jaunas krāsas.


Radikāls risinājums daudzajām ēšanas vajadzībām parādījās 1952 gadā, to sauca par "Kilta" kolekciju. Šo kolekciju Iittala sortimentā atkal iekļāva 1981. gadā ar nosaukumu "Teema".

 

 

Kopšanas instrukcija


Drīkst lietot cepeškrāsni
Drīkst lietot mikroviļņu krāsni
Drīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā
Aukstumizturīgs

Dizaineri

Heikki Orvola

Dzimis 1943. g. Helsinkos. Heikki Orvola ir viens no somu dizaina dzinējspēkiem. Viņš veido stikla, keramikas, čuguna un tekstilizstrādājumus. Orvola galvenokārt strādā rūpnieciskā dizaina nozarē, bet viņu tāpat interesē dažādu materiālu kā mākslinieciskās izteiksmes formu iespējas. Savā dizainera karjeras gaitā Heikki Orvola ticis apbalvots ar dažādiem apbalvojumiem, tostarp ar vienu no svarīgākajiem – Somijas dizaina Kaj Franck apbalvojumu 1998. g.

Kaj Franck

Viborgā dzimušais Kajs Franks uzskatāms par Somijas dizaina sirdsapziņu. Savā radošajā darbā viņš likvidēja visu lieko, atstādams tikai būtiskākos elementus. Kajs Franks tika apbalvots ar vairākiem Somijas un starptautiskajiem apbalvojumiem, un viņa darbi tika eksponēti vairākos dizaina un mākslas muzejos visā pasaulē. Stikla līnija „Kartio” un galda piederumu līnija „Teema” ir vieni no pazīstamākajiem viņa darbiem.

Atpakaļ